Náš tým People & Organisation v pátek 14. 9. 2018 v Experience centru PwC u příležitosti neformální HR snídaně představil unikátní službu PwC Equal Pay Certification. Tato služba firmám umožňuje získat mezinárodně uznávanou certifikaci v oblasti odměňování od švýcarské nadace Equal Salary a PwC je jedinou firmou, která ji může exkluzivně poskytovat. Certifikace potvrzuje uplatňování zásad rovnosti ohodnocení mezi muži a ženami. 

Equal Pay_predstaveni
Spolu s naším týmem v čele s Petrem Chrenkem a Andreou Linhartovou Palánovou přijel službu PwC Equal Pay Certification do ČR osobně představit finančním a HR ředitelům firem Johannes Smits, ředitel oddělení People & Organisation z PwC Švýcarsko. „Aby byla větší firma na trhu dále konkurenceschopná, do budoucna se bez certifikace již neobejde. Pokud si projde certifikací, společnost jedině získá, i kdyby se jí nepodařilo napoprvé uspět. Potvrzením rovnosti v odměňování získá významnou konkurenční výhodu a silný nástroj v oblasti HR. V případě neúspěchu firma získá zpětnou vazbu, na jejímž základě může přenastavit interní procesy a po půl roce se o certifikát ucházet znovu,“ uvádí možnosti Smits.

Certifikát EQUAL-SALARY je platný po dobu tří let. Během tohoto období musí certifikované společnosti předložit dva monitoringy, aby prokázaly své trvalé odhodlání a plnění opatření na uplatňování spravedlivé, nediskriminační mzdové politiky mezi muži a ženami.

Více o PwC Equal Pay Certificaton na:
https://www.pwc.ch/en/services/people-organisation/equal-salary-certification.html