'Digitální kultura je krokem do budoucnosti' vysvětloval Anthony Garcia ze San Francisca českým firmám

PwC Česká republika

Generální ředitelé významných českých firem a další top manažeři se zájmem o inovace a nejnovější technologie se sešli koncem června v prostorách Experience centra pražského sídla poradenské společnosti PwC ČR. Anthony Garcia, přední odborník v oblasti experience strategy managementu, zde přítomným ukázal, jak vybudovat ve firmě digitální kulturu, která podporuje inovace a produktivitu. 

Anthony Garcia, původně ze San Franciska, nyní působící v Německu, na základě případových studií ukázal, jak pomocí nejmodernějších technologických trendů přispět k posílení zákaznické zkušenosti. Experience centrum bylo pro pořádání akce zvoleno zcela záměrně. 

Propojení technologií, nejrůznějších odborností a zaměření na zákaznickou zkušenost je totiž i podstatou práce v Experience centru. To má za cíl pomocí metody BXT (business, experience and technology; česky podnikání, zkušenost a technologie) fungovat jako unikátní prostor, ve kterém společně pracují zaměstnanci firmy, start-upisté a odborníci z různých oblastí na prototypování a vývoje aplikací, které následně nabízejí trhu, klientům. 

Pražské Experience centrum je především o spolupráci, rychlém prototypování a inovacích. Není to pouhá přehlídka technologických vychytávek. Ale samozřejmě tam na ně také narazíte. Součástí prostoru jsou např. internet věcí (IoT), jedna z největších 3D tiskáren v Praze, tiskárna na jídlo, zařízení pro rozšířenou realitu nebo roboti. Je to prostor, kde spolupracujeme s nejrůznějšími odborníky a klienty a snažíme se rozšiřovat možnosti. V rámci metodologie BXT jsme vyvinuli ukázky toho, jak vidíme banku budoucnosti nebo jak bude vypadat automobilový sektor či průmysl 4.0. 

Zde se podívejte na sestřih ze setkání a krátký rozhovor s Anthonym Garciou: