Pražské Experience centrum je součástí mezinárodní sítě více než 30 digitálních prostorů se stejným konceptem. Ty se nachází doslova po celém světě. Konkrétně je najdete třeba ve Varšavě, Dubaji, Hongkongu, na Floridě nebo třeba v São Paulu. To pražské je navíc výjimečné tím, že je největší ve střední a východní Evropě. Všechny tyto prostory stojí na křižovatce tří myšlenek. Podnikání, zkušenost, technologie, zkráceně BXT (z anglického business, experience, technology). A proč nestačí jedna myšlenka? Díky tomu, že každý projekt je protkán více odvětvími, je potřeba vidět každý problém z více úhlů a při hledání řešení se zaměřit na všechny tyto části. A tento přístup se aplikuje v Experience centru.

S více než třemi tisíci kreativních expertů na digitalizaci a design lze v centrech najít řešení nejen stávajících situací, ale soustředit se i na budoucnost podnikání našich klientů. Typický meeting v Experience centru je potom brainstorming a kolaborace profesionálů z nejrůznějších oborů, kde každý přidá kus svých znalostí. Právník zařídí legislativní záležitosti, daňař se postará o přiznání, expert na rychlé prototypování a design vytvoří a vyladí modely. Nepředstavujte si ale pouze místo, kde se schází ti nejlepší a hluboce dumají nad co nejkreativnějšími odpověďmi na mnohdy složité otázky. I klient zde hraje důležitou roli.

Experience2_FB

Stává se doslova součástí týmu. Tak trochu designér, částečně inovátor, důležitý konzultant a 100% zdroj okamžité zpětné vazby, návrhů a vlastního insightu. To neznamená, že dělá práci za nás. Jeho přítomnost nám ale dává jedinečnou možnost získat jeho náhled na věc v průběhu tvoření. To vše s nejnovějším technologickým vybavením k dispozici. Objeví-li se záblesk nápadu, není potřeba sešit ani počítač. Stačí ho načmárat na nejbližší zeď. Je potřeba nějaký prototyp?  Lze ho vytisknout na jedné z 3D tiskáren. Kromě popisovatelných a magnetických zdí, 3D tiskáren, které nabízí možnost tisku z více materiálů, či ukázek vývoje některých průmyslů budoucnosti, se zde nachází i interaktivní display Microsoft Surface Hub, díky kterému můžeme konzultovat s kolegy i klienty, jako by byli v místnosti s námi. A dbáme i na estetickou stránku. Ač nejsme žádní Picassové, dekorace, které nadčasovým stylem zdobí Experience centrum, jsme si sami vytiskli na našich 3D tiskárnách. Díky technickým možnostem, a hlavně přístupu v přímé spolupráci s klientem, můžeme vytvářet řešení, která jsou mu šitá na míru.

Experience centrum ale není otevřeno jen obchodním záležitostem. Je to i prostor pro brainstorming a workshopy se studenty, start-upy a pro všechny, kteří myslí kreativně a chtějí se učit a zdokonalovat. Jeho potenciál je obrovský a my ho hodláme plně využít a dále rozvíjet spolupráci s širší veřejností, abychom dále šířili pilíře, na kterých tento prostor stojí. Tedy naše zkušenosti, chuť inovovat a implementovat technologie.

Navštivte oficiální stránky PwC Digital a podívejte se na workshopy, případové studie a reálné příklady toho, kam až možnosti digitálních prostorů PwC sahají.