Ukončení kurzového závazku ČNB se blíží. Na co se připravit?
PwC Central and Eastern Europe (CEE) has opened its largest Experience Center in Prague, Czech Republic

PwC otevřelo v Praze největší Experience centrum ve střední a východní Evropě

Praha, 24. března 2017 – Celosvětová poradenská síť PwC si zvolila Prahu pro umístění svého největšího Experience centra ve střední a východní Evropě (CEE). Na pražské Pankráci pracují převážně čeští odborníci na inovacích a technologiích nejen pro střední a východní Evropu, ale i pro řadu dalších zemí mimo tento region.

 Experience centrum je proměnou naší kultury – jak tvoříme spolu s našimi klienty a vedeme je novým směrem. Odráží způsob, jakým inovujeme a vytváříme produkty a řešení díky rychlému prototypování a vývoji aplikací. Našim cíle je, aby se klienti ponořili do prostředí, ve kterém jim PwC pomáhá s těmi nejtěžšími výzvami. Jsme hrdí na to, že pomáháme firmám z regionu i celosvětově konkurovat a vítězit v odvětvích, v nichž působí,” říká Flavio Palaci, partner a lídr digitalizace PwC CEE.

  PwC-Experience-Center_v2_LI

Co přesně je Experience centrum?

Komplexní ekosystém, kde v neustále se vyvíjejícím fyzickém i digitálním prostředí pracují kreativci spolu s odborníky z různých odvětví. Společně se svými klienty navrhují a testují nové služby, produkty a software. Vžívají se do pozice zákazníka a snaží se pochopit a vyřešit jeho potřeby. V Experience centru přicházejí přední experti ve svém oboru s provokativními nápady, které pak předávají svým klientům. Toto místo je inkubátor inovativní kultury, kterou zde PwC provází klienty během každého sezení a hledání inovativních řešení. Koncepčně lze centrum charakterizovat třemi slovy – podnikání, zkušenost, technologie. Proto se v angličtině používá zkratka BXT (Business, Experience, Technology).

Co je tam k vidění?

Pražské Experience centrum je především o spolupráci, rychlém prototypování a inovacích. Není to pouhá přehlídka technologických vychytávek. Ale samozřejmě tam na ně také narazíte. Součástí prostoru jsou např. internet věcí (IoT), jedna z největších 3D tiskáren v Praze, tiskárna na jídlo, zařízení pro rozšířenou realitu nebo roboti. Je to prostor, kde spolupracujeme s nejrůznějšími odborníky a klienty a snažíme se rozšiřovat možnosti. V rámci metodologie BXT jsme vyvinuli ukázky toho, jak vidíme banku budoucnosti nebo jak bude vypadat automobilový sektor či průmysl 4.0.

Skutečně tam budou pracovat Češi?

Ano, PwC má v České republice více než 800 odborníků nejen na tradiční oblasti, jako jsou poradenství, daně, právo či audit, ale disponuje také velmi rychle se rozšiřujícími týmy, které se specializují na digitální technologie či datovou analýzu. Do svých řešení zapojuje absolventy českých univerzit a kreativce z českých start-upů. PwC ve střední a východní Evropě se stále rozšiřuje a jeho týmy v oblasti datové analýzy, rychlého prototypování a vývoje aplikací jsou největšími v regionu.

Jaká jsou Experience centra ve světě?

PwC má po světě přes 20 Experience center a inovačních laboratoří. V Evropě jsou nejbližší ve Frankfurtu a Varšavě. Další fungují na všech kontinentech, včetně Afriky a Asie. Největší, o celkové rozloze 3300 metrů čtverečních, je v Miami na Floridě.

_DSC9500-v2 _DSC9537-v2 _DSC9439-v2


 

Comments

Feed You can follow this conversation by subscribing to the comment feed for this post.

The comments to this entry are closed.